• FYZIKÁLNA OLYMPIÁDA

Úlohy domáceho kola FO v kategórii E riešili žiaci M. Beňuška, A. Kalinay, M. Mihalička a S. Škultéty z 9. A triedy. Všetci boli úspešní a postúpili do okresného kola, ktoré sa uskutočnilo 13. 3. 2024 v ZŠ s MŠ Veľká okružná Partizánske.

Umiestnenie: 1. – 2. miesto: S. Škultéty

3. – 4. miesto: A. Kalinay

• Čitateľský maratón

Po celý mesiac marec prebiehal v našom školskom klube detí čitateľský maratón. Deti s pani vychovávateľkami čítali knihu od spisovateľky Gabriely Futovej Nejdem a basta ! Hlavnou postavou knihy je prváčka Evka, ktorá má rada vlkov, stále nosí vlčiu čiapku a nechce chodiť do školy. Obsah knihy si deti po dočítaní hravou formou zopakovali v knižnom kvíze. Hádali a skladali mená hlavných postáv, kreslili vlčie čiapky, pracovali s prírodninami, hľadali zatúlané kozliatka a zahrali sa hru na slepého vlka.

• Beh oslobodenia mesta Partizánske

Dňa 3.4.2024 sa uskutočnil Beh oslobodenia mesta Partizánske. Tohto behu sa zúčastnila aj naša škola v zložení 12chlapcov a 20dievčat. V tomto preteku boli bodované len prvé 3 miesta. Na stupňoch víťazov sme mali týchto žiakov:V kategórii chlapcov narodených 2011-2012 sa umiestnil na 1.mieste Šimon Grolmus.V kategórii chlapcov narodených 2013-2014 sa umiestnil na 1.mieste Adam Drážovský.V kategórii dievčat narodených 2008-2010 sa umiestnila na 3.mieste Ella Mia Hlaváčová a na 2.mieste Laura Mikulášová.Vďaka týmto umiestneniam skončila naša škola v celkovom hodnotení škôl na krásnom 2.mieste.Veľmi pekne ďakujeme všetkým žiakom za reprezentáciu našej školy a o rok sa pokúsime tento výkon ešte zlepšit a vyhrať tento pretek.

• EASTER EGG HUNT

Veľkonočné hľadanie vajíčok sa na našej škole stálou každoročnou tradíciou. Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami si pani učiteľky anglického jazyka pripravili pre deti 3. - 5. ročníka zaujímavú aktivitu. Úlohou detí bolo splniť úlohy a vo dvojiciach pozbierať do košíčka rôzne predmety podľa zoznamu. Za svoju snahu si zaslúžili sladkú odmenu. Veríme, že ste sa zabavili a tešíme sa na vás opäť o rok.

• Beniakove Chynorany

Aj tento rok nás úspešne reprezentovali naše žiačky v umeleckom prednese. V okresnom kole Beniakove Chynorany sa umiestnili Zara Šlebodová z 2.A, ktorá sa umiestnila na 3.mieste v prednese prózy a tiež aj Sabína Špidlíková zo 6.A, ktorá získala 2.miesto vo svojej kategórii v prednese poézie. Srdečne gratulujeme a ďakujeme.

Štvrtok 18. 4. 2024