• O škole

• Škola sa nachádza v príjemnom prostredí mestskej časti Štrkovec. Škola je plnoorganizovaná, učia sa v nej žiaci 1. – 9. ročníka. Pozostáva z piatich pavilónov – 2 budovy s triedami, školský klub detí, telocvičňa s prístavbou, školská jedáleň. Ku škole patrí rozsiahly športový areál a školský pozemok. Kapacita školy je : 19 klasických učební v 2 pavilónoch školy a 5 tried v školskom klube detí, ktoré sa z kapacitných dôvodov využívajú aj ako učebne pre žiakov 1. ročníka. Pre vyučovanie slúžia tiež školská knižnica, školská dielňa a aj jazyková učebňa a cvičná kuchynka, ktoré sú umiestnené v prístavbe za telocvičňou. Tri triedy sú vybavené LCD televízorom, notebookom a domácim kinom. V priestoroch bývalej knižnice sme vytvorili ďalšiu učebňu pre vyučovanie cudzích jazykov.

Všetky učebne a triedy sú vybavené novým školským nábytkom a výškovo nastaviteľnými lavicami a keramickými tabuľami. Vybavenosť školy učebnými pomôckami je vďaka sústavnému nákupu a dopĺňaniu inventára kabinetov na vyhovujúcej úrovni. Počítačová učebňa je vybavená novým nábytkom a rozšírená na 20 počítačových zostáv. Vytvorili sme novú počítačovú učebňu vybavenú 19 notebookmi a tabletovú učebňu s 20 tabletmi. V A pavilóne školy bola vytvorená multimediálna učebňa s veľkoplošným LCD televízorom, domácim kinom a interaktívnou tabuľou. Na škole je spolu umiestnených 8 interaktívnych tabuľ. Žiaci a aj pracovníci školy majú možnosť stravovať sa v školskej jedálni, ktorá okrem obedov zabezpečuje aj mliečnu desiatu. Denne sa vydáva viac ako 300 obedov.

Školu navštevuje 433 žiakov. Sú to väčšinou žiaci, ktorých školským obvodom podľa VZN je naša škola, žiaci zo spádovej oblasti z obcí Malé Uherce, Malé Kršteňany, Veľké Kršteňany, Brodzany, Nedanovce , Krásno, ale aj žiaci z iných školských obvodov a aj iných obcí.

Neoddeliteľnou súčasťou školy je aj vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Vďaka skúsenostiam , zanieteniu pedagógov a dobrej spolupráci s CPPPaP a CŠPP sa nám práca darí na kvalitatívne dobrej úrovni. V tomto školskom roku pracuje v škole jeden pedagogický asistent učiteľa.

• V školskom roku 2015/16 sme otvorili 3 prvé triedy, ktoré spolu tvorí 51 žiakov.
          • Anglický jazyk vyučujeme už od 1. ročníka. Vyučujeme aj nemecký a ruský jazyk.
          • Na všetky vyučovacie predmety máme aprobačne kvalifikovaných učiteľov.
          • Vo vedomostných a športových súťažiach sa umiestňujeme na popredných miestach v rámci okresu a kraja.
          • Žiakom ponúkame jazykové, počítačové, športové, umelecké, vedomostné krúžky v rámci školy. Žiaci pracujú s počítačmi i na interaktívnych tabuliach.
          • Prioritou pre nás je jednotné výchovné pôsobenie školy, rodiny i školského klubu detí.
          • Aktívne spolupracujeme s materskými školami, základnou umeleckou školou, ale aj s psychológmi a logopédmi.
          • Pre žiakov dochádzajúcich do školy autobusom zo Šimonovian, Malých a Veľkých Krštenian sú autobusové zastávky priamo pri škole.
          • Pravidelne organizujeme imatrikuláciu prvákov, plavecký výcvik, lyžiarsky výcvik, školu v prírode, kurz spoločenského tanca a spoločenského správania, Memoriál Rudolfa Jašíka, Zdatnú triedu, Talentárium, vlastnú okresnú súťaž v prezentácii projektov – 13. komnata a veľa ďalších športových, umeleckých, vedomostných a zábavných súťaží.
          • Žiaci sa učia a zdokonaľujú v korčuľovaní na zimnom štadióne a učia sa základy hádzanej v športovej hale.
          • Škola svojím parkovým školským dvorom patrí k najkrajším v okrese a poskytuje široké možnosti športového vyžitia na športovom areáli.
          • Škola investuje nemalé finančné prostriedky do modernizácie vyučovacieho procesu – nákup moderných učebných pomôcok (interaktívne tabule, počítače, notebooky, dataprojektory, LCD televízory, výučbové programy ...)
          • Úspešnosť prijatia našich žiakov na stredné školy je 100%. Každoročne pokračuje v štúdiu na gymnáziu najviac žiakov z našej školy.
          • Školská jedáleň ponúka žiakom nielen obedy, ale aj mliečnu desiatu.
          • Škola prechádza sústavnou rekonštrukciou – plastové okná a dvere, nové, moderné sociálne zariadenia, maľovanie telocvične a tried, nové podlahové krytiny, obkladačky a umývadlá v triedach ...